طراحی سایت داینامیک و استاتیک

سایت داینامیک و استاتیک چیست و تفاوت آن ها در کجاست؟ در این مقاله قرار است به توضیح این مسئله بپردازیم.

اصولا سایت های ایستا یا استاتیک، سایت هایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد و نیازی به ارائه خدمات به هر شکل به صورت آنلاین در اینگونه سایت ها دیده نشده است. در صورتی که بخواهید تغییری در وب سایت ایجاد کنید حتماً باید از طراح خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد چون وب سایت پنل مدیریتی ندارد.

در مقابل سایت های پویا یا داینامیک، نیاز به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند. هزینه های طراحی سایت و نگهداری اینگونه وب سایت ها بیشتر از سایت های استاتیک بوده ولی هزینه های بعدی را در پی نخواهد داشت.

اما شاید با سایت هایی تحت عنوان حد واسط سایت های پویا و ایستا نیز آشنا شده باشید.این سایت ها در اصل نیمه پویا محسوب می شوند و ضرورتی جهت تغییر محتوا و اطلاعات آن ها وجود ندارد منتهی امکاناتی از جمله ارتباط با مشتریان توسط فرم های خاص یا ارائه خدمات توسط برنامه نویسی برایشان در نظر گرفته شده است.

در این میان می توان به این نتیجه رسید که سایت های داینامیک دارای فواید بیشتری از جمله پنل مدیریتی کاربردی و آسان، حجم پایین دیتا، امکان به روز رسانی 24 ساعته، مدیریت سئو قوی و… هستند.

 

این مطلب را نیز بخوانید
چرا طراحی سایت؟

ما را به اشتراک بگذارید

نوشتهٔ پیشین
ویژگی های یک سایت خوب چیست؟
نوشتهٔ بعدی
طراحی سایت برای انواع مشاغل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست