طراحی سایت برای انواع مشاغل

برخی افراد گمان می کنند داشتن یک سایت تنها مربوط به مشاغلی خاص از جمله فروشگاه های اینترنتی یا برخی سازمان ها می باشد. در این مقاله قرار است به این موضوع و رفع گمان های اشتباه بپردازیم.

به طور کلی شما با هر شغل یا خدماتی که ارائه می کنید می توانید یک سایت داشته باشید؛ علاوه بر این عده زیادی از افراد سایت هایی برای معرفی حرفه ای خود دارند پس نمی توان داشتن سایت را محدود به عده خاصی دانست. با این حال می توان برای جمع بندی سایت ها را در 3 دسته کلی طبقه بندی کرد.

 1. سایت های شرکتی: امروزه با گسترش فضای مجازی و اینترنت حضور شرکت ها، موسسات و سازمان ها در وب بسیار پر اهمیت گشته است به گونه ای که اگر در این بستر سایتی نداشته باشند وجود خارجی نیز ندارند. در این گونه سایت ها به معرفی خدمات یا محصولات پرداخته شده و می توان در آن ها مقالات متعدد و اخبار مربوط به شرکت را مشاهده کرد. همچنین داشتن یک سایت سئو شده در وجه کاری آن ها نیز تاثیر زیادی می گذارد. وجود سایت موجب گسترش کسب و کار و شناخته تر شدن شرکت شده و مخاطبان زیادی را از سرتاسر دنیا به ارمغان می آورد. برخی از انواع سایت های شرکتی شامل سایت های پزشکی، صنایع، سازمانی و… می باشند.
 2. سایت های فروشگاهی: اینگونه سایت ها به منظور فروش یک کالا یا یکسری خدمات راه اندازی می شوند که دارای درگاه پرداخت آنلاین بوده و یا به صورت آفلاین امکان خرید را فراهم می کنند. در این سایت ها قسمت های ویژه ای مثل سبد خرید، امکان مقایسه بین محصولات، فیلتر گذاری میان محصولات و… وجود دارد. امروزه وجود این بستر برای افرادی که امکان تبادلات فیزیکی ندارند بسیار پر سود و مناسب می باشد.
 3. سایت های تخصصی: این گروه شامل طیف وسیعی از سایت ها می باشد که عموما برای یک کسب و کار خاص یا هدفی طراحی می شوند. در این حالت می بایست مهم ترین اهداف مورد درخواست در نظر گرفته شود و تمام نیازهای مربوطه را برطرف نمایند. هیچ لیست کاملی از سایت های تخصصی وجود ندارد چرا که بسیار متنوع هستند با این حال به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم که در دسته های زیر قرار دارند:
 • سایت های آموزشی
 • سایت های حقوقی
 • سایت های بازرگانی
 • سایت های دانلود فایل
 • سایت های املاک
 • سایت های درج آگهی
 • سایت های آژانس هواپیمایی
 • و…
این مطلب را نیز بخوانید
دلیل تفاوت قیمت در طراحی سایت

ما را به اشتراک بگذارید

نوشتهٔ پیشین
طراحی سایت داینامیک و استاتیک
نوشتهٔ بعدی
دلیل تفاوت قیمت در طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست