6 قدم پیش از طراحی سایت

در این مقاله قرار است به اقداماتی بپردازیم که پیش از طراحی سایت باید در نظر گرفته شوند چرا که با نادیده گرفتن آن ها پروژه طراحی شکست خواهد خورد.
  • در ابتدا متقاضی می بایست اطلاعات کافی از خواسته های خود داشته باشد و بررسی کند که تمایل به راه اندازی چه نوع وبسایتی دارد.به طور مثال یک وب سایت می تواند شرکتی، فروشگاهی یا تخصصی و… باشد.
  • جامعه هدف باید تعیین و مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به نیاز آن ها امکاناتی را به سایت اضافه کرد تا طراحی سایت متناسب با سلیقه آن ها صورت گیرد.
  • عواملی که گمان دارید در جذب مخاطبان شما تاثیر گذار هستند و امکاناتی که در راستای اهداف شما و مخاطبانتان می باشند را حتما مورد بررسی قرار دهید تا آن ها را در جهت ارتقاع کیفیت ارائه بکار ببرید.
  • میزان بودجه خود را مشخص کنید تا بتوانبد سریع تر به نتیجه برسید. در واقع طراحی سایت توسط هر یک از سیستم های موجود دارای قیمت های متفاوتی می باشد بنابراین فرد باید به این نتیجه برسد که از چه نوع سیستمی میخواهد برای طراحی سایت خود استفاده کند.
  • طراح مناسب را باتوجه به بودجه در نظر گرفته شده انتخاب کنید؛ و به نوعی می توان گفت که این مرحله از مهم ترین مراحل در طی طراحی سایت می باشد. بهتر است برای انتخاب فرد مورد نظر نمونه کارهای او را مشاهده کرده و در صورت امکان ملاقات حضوری داشته باشید.
  • در نهایت برای تکمیل موارد مورد نیاز جهت طراحی سایت (که هریک به شکل جداگانه نیازمند به تحقیق هستند) اقدام کنید. این موارد شامل هاست و دامین، لوگو، اطلاعات و داده هایی مربوط به شغل و خدمات شما و… می باشد.
این مطلب را نیز بخوانید
درباره وردپرس

ما را به اشتراک بگذارید

نوشتهٔ پیشین
چرا طراحی سایت؟
نوشتهٔ بعدی
سئو سایت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست