چرا باید قالب سایت داشته باشیم؟

یکی از ابتدایی ترین مراحل در حین طراحی سایت با وردپرس انتخاب یک پوسته یا قالب مناسب برای سایت می باشد که در اینجا به شرح اهمیت این موضوع می پردازیم.

قالب سایت (Site Template یا Site Theme) را می‌توان مشابه دکور و قفسه‌بندی فروشگاه‌ها در دنیای واقعی دانست. قالب سایت ترکیبی از رنگ، تصاویر و المان‌های موجود در ‌سایت مانند دکمه‌ها است و باعث می‌شود سایت شما مرتب و منحصر بفرد دیده شود. طراح رابط کاربری یا قالب اندازه نوشته‌ها، عرض کلی صفحات و اندازه هر یک از ستون‌های سایت را تعیین می‌کند. زمانی که شروع به استفاده از وردپرس می‌کنیم، یک قالب آماده و پیش‌فرض برای ما فعال است. شاید از خود‌تان بپرسید با وجود این پوسته آماده و پیش‌فرض چرا باید یک قالب دیگر برای سایت انتخاب کنم؟

قالب پیش‌فرض وردپرس یک قالب ساده وبلاگ است که ظاهر سایت شما را کاملا خالی به مخاطبان نشان می‌دهد. قالبی که هیچ جذابیت بصری برای کاربران سایت ندارد و دلیلی برای ماندگاری در سایت به آنها نمی‌دهد. زمانی که که یک قرار کاری مهم و تجاری دارید، سعی می‌کنید ظاهری بهتر و مرتب‌تر از همیشه داشته باشید. سایت شما هم حکم نماینده قوی از طرف شما در یک جلسه مهم تجاری را دارد که روزانه هزاران نفر با سلایق مختلف با آن ملاقات می‌کنند، پس باید ظاهری آراسته و قابل‌قبول داشته باشد. قالب یک سایت باید درست مانند قفسه‌های یک فروشگاه همه چیز را مرتب کرده و در دسترس کاربران قرار دهد. کاربران هنگام مراجعه به سایت فارغ از اینکه در چه سطح و دانشی در مورد اینترنت هستند، باید براحتی در سایت شما گردش کنند و خدمات و محصولات مورد نیازشان را با کم‌ترین کلیک و سردرگمی پیدا کنند همچنین 94 درصد تصورات کاربران از کیفیت خدمات و محصولات شما در کمتر از نیم ثانیه، با دیدن ظاهر سایت در ذهن آنها شکل می‌گیرد.
در مطالعات دیگری مشخص شده است که نیمی از کاربران، سایت را بر اساس ظاهر و قالب آن ارزش‌گذاری می‌کنند. این بدان معناست که آنها مانند یک مهندس ناظر به قالب‌بندی و طراحی سایت توجه می‌کنند و به آن امتیاز می‌دهند.

این مطلب را نیز بخوانید
طراحی سایت داینامیک و استاتیک

بنابراین می توان به اهمیت بالای وچود یک پوسته مناسب برای سایت پی برد.

ما را به اشتراک بگذارید

نوشتهٔ پیشین
طراحی رابط کاربری چیست؟
نوشتهٔ بعدی
درباره وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست